Úvod zápasu se Valachům, kteří nastoupili převážně s hráči rezervního týmu, absolutně nevydařil. Na konci první minuty totiž fatálně chybovali v defenzivě, čehož využil Fojtík, jenž si navedl míč na hranici pokutového území a přesnou střelou k tyči otevřel skóre – 0:1.

Svěřenci kouče Ondrušíka se ke své první střele dostali po čtvrthodině hry, ale brankář Pikulík si s propagačním pokusem Zavičáka snadno poradil. Mnohem větší starosti mu nadělal Maliňák, jehož rána z přímého kopu jen o centimetry minula horní růžek.

Fojtík měl prsty také ve druhé brance Tiché

Zbytek první části se odehrával výhradně na obranné polovině Halenkova, ale Janáčův výběr nedokázal ze své převahy nic vytěžit. Po gólu volaly především slibné šance Sládečka, Dominika Kociána či Zdarsy, avšak všichni tři rozvlnili pouze ochrannou síť za brankou.

Na počátku druhého dějství už se ale Tichavjané dočkali, když si na přihrávku Fojtíka naběhl Ondřej Švrček, jenž podél vyběhnuvšího brankáře poslal míč do sítě – 0:2. Hrotový útočník byl i nadále při chuti, nicméně náskok svého celku podruhé nenavýšil.

Konečnou podobu výsledku stanovil Zdarsa

Na třetí branku se nakonec čekalo až do samotného závěru střetnutí. Nejprve zachránilo Halenkov od vlastního gólu břevno, avšak v 89. minutě už se skóre měnilo, když po faulu na Martina Tománka dostala Tichá k dispozici pokutový kop, který proměnil Zdarsa – 0:3.

Svěřenci trenéra Janáče tak k remíze s favorizovaným Starým Městem přidali již třetí výhru. Závěrečnou prověrkou před startem jarní části sezony 2017/18 bude generálka s Brušperkem, která je na programu v sobotu 17. března 2018 na umělé trávě ve Frýdku-Místku.

Klíčová slova: sport, fotbal, zimní příprava, 2017/18, Halenkov, Tichá, report
Zdroj: SK Tichá