Tichavjané nastoupili k poslednímu zápasu s cílem udržet čtvrtou pozici před Starým Jičínem, jenž doma přivítal poslední Hukvaldy. Mnohem větší starosti však měli domácí, kteří k definitivní jistotě záchrany potřebovali zvítězit nebo spoléhat na pomoc lídra z Fulneku v souboji s předposledním Pustějovem.

„První poločas se nám znovu nepovedl. Chyběl nám pohyb a byli jsme všude pozdě. Navíc to na menším hřišti bylo především o soubojích a standardních situacích. Soupeř chtěl hrát, ale důležitý byl náš vedoucí gól, který nás uklidnil,“ poznamenal hrající asistent trenéra Radim Sládeček.

Tichá ovládla páté z posledních šesti vzájemných klání

„Ve druhé části už to z naší strany bylo daleko lepší. Sice jsme brzy inkasovali vyrovnávací gól, ale měli jsme hodně šancí a věřili jsme, že dáme další branky,“ podotkl Sládeček, jehož tým se následně ještě třikrát prosadil a zvítězil 4:1.

„Vlčáci“ však nemuseli smutnit příliš dlouho, neboť v souběžně hraném utkání potvrdil vedoucí Fulnek roli favorita, když zdolal Pustějov 6:0. Dobrá nálada tak nakonec panovala v obou kabinách. „Můžeme být spokojeni. Jak s výsledkem, tak i s konečným čtvrtým místem,“ dodal šéf tichavské defenzivy závěrem.

Vzájemná utkání v posledních třech sezonách

Sezona 2017/18
Tichá - Vlčovice/Mniší 3:0, Vlčovice/Mniší - Tichá 1:4
Sezona 2016/17
Vlčovice/Mniší - Tichá 1:0, Tichá - Vlčovice/Mniší 2:1
Sezona 2015/16
Tichá - Vlčovice/Mniší 2:0, Vlčovice/Mniší - Tichá 0:2

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, statistiky, 14. kolo
Zdroj: SK Tichá