K poslednímu zápasu sezony se Tichá vydala do Lubiny, kde vyzvala „domácí" Vlčovice/Mniší. Tedy mužstvo, které stále nemělo definitivní jistotu záchrany v soutěži, přestože výhra Pustějova ve Fulneku byla nepravděpodobná.

V prvním dějství hrozily oba výběry převážně ze standardních situací. Zatímco domácí z nich nedokázali gólově udeřit, hosté se po jednom z rohových kopů ujali vedení. Konkrétně se tak stalo ve 27. minutě, kdy se po Fojtíkově centru dostal k míči Dominik Kocián a pohotově jej poslal do sítě – 0:1.

Dominik Kocián se po hodině hry dočkal hattricku

Krátce po změně stran mohl Tichou uklidnit Ondřej Švrček, jenže hlavou minul odkrytou klec a následně musel sledovat, jak domácí srovnávají účet. Precizně zahraný přímý kop Poláška sice ještě brankář Pikulík vytáhl konečky prstů na břevno, ale proti pohodlné dorážce Názalaníka už neměl nárok – 1:1.

Hrotový forvard Tiché si však brzy spravil chuť, když vyslal do sólového úniku Dominika Kociána, jenž podél gólmana Špačka přidal svůj druhý gól v zápase – 1:2. Za další dvě minuty byl navíc Ondřej Švrček v pokutovém území sražen Jiřím Jalůvkou a Dominik Kocián z penalty dovršil hattrick – 1:3.

Po úspěšném brejku Tiché bylo definitivně hotovo

To ovšem nebylo ze strany namlsaných Tichavjanů vše, neboť už v 64. minutě vybídl Tomáš Janáč ke skórování Ondřeje Švrčka a také on si v souboji tváří v tvář věděl rady, když podél vybíhajícího Špačka uklidil míč k tyči – 1:4.

„Vlčáci" ani za krajně nepříznivého stavu tento duel nezabalili a sympaticky se snažili alespoň o korekci skóre. Velmi blízko ke snížení třígólového manka byl Drozd, ale Pikulík si s jeho střelou dokázal na brankové čáře reflexivně poradit a utkání dvou tradičních rivalů tak skončilo poměrem 1:4.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, jaro, Tichá, Vlčovice/Mniší, report
Zdroj: SK Tichá