V úvodu zápasu byl nejvíce vidět hostující kanonýr Rumel. Ten se hned třikrát pokusil překonat brankáře Pikulíka, avšak ani v jednom případě nebyl úspěšný. Za hlavu se chytal především ve 13. minutě, kdy se zbavil bránících hráčů, ale ze souboje tváří v tvář vyšel vítězně tichavský strážce.

Domácí postupem času srovnali hru, nicméně na první střelu si museli počkat až do 28. minuty, v níž si gólman Ivánek poradil s pokusem Dominika Kociána. Krátce před odchodem do kabin byl blízko otevření skóre Tomáš Tománek, ale také on narazil na hostujícího muže v rukavicích.

Po trefě Dominika Kociána měl Janáčův tým navrch

Po přestávce bylo pořádně rušno na obou stranách hřiště. Nejprve pálil těsně nad Šlosar, o pár okamžiků později zneškodnil Ivánek na brankové čáře bodlo Tomáše Tománka. Krajní záložník Tiché si ale brzy spravil chuť, když přesným centrem vybídl ke skórování Dominika Kociána – 1:0.

O rychlé srovnání gólového účtu se pokusil Rumel, ale s jeho střelou pod horní tyč si Pikulík věděl rady. V 67. minutě se na hřiště dostal Zdeněk Kadlčák, jenž byl v předcházející sezoně druhým nejlepším střelcem soutěže, avšak ani jeho přítomnost nezvedla údernost hostující ofenzivy.

Tichou dělí od konečného čtvrtého místa jediný bod

Byli to naopak Tichavjané, kdo mohl navýšit své vedení. Fryčovice ale držel ve hře o body spolehlivý Ivánek, když nejprve vyrazil nohou ránu Radima Švrčka a o chvíli později si smlsnul na lobu Dominika Kociána.

V samotném závěru utkání dostali hosté k dispozici řadu standardních situací, nicméně žádnou z nich nedokázali přetavit ve vytouženou vyrovnávací branku. Také proto se svěřenci trenéra Janáče mohli radovat ze zisku tří bodů, které je výrazně přiblížily ke konečnému čtvrtému místu.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, jaro, Tichá, Fryčovice, report
Zdroj: SK Tichá