Vstup do zápasu vyšel Fulneku ideálně, když zakřiknutého protivníka potrestal třemi zásahy během devatenácti minut. Ten první měl na svědomí Jan Šesták, jenž se ve středovém kruhu snadno zbavil dvou protihráčů a precizním lobem přes vysoko postaveného brankáře Pikulíka poslal míč do šibenice – 1:0.

Tichá mohla skóre rychle srovnat, ale samostatný únik Radima Švrčka gólem neskončil. A tak se radovali opět svěřenci hrajícího trenéra Kováře, když se po patičce Jana Šestáka opřel pořádně do balonu Špitalík a přesným projektilem zpoza pokutového území zvýšil na 2:0.

Pasivní Tichou probrala až poločasová přestávka

Prakticky ihned po rozehrávce inkasovali rozhození hosté potřetí, tentokrát po hlavičce Jaromíra Krásy – 3:0. Ve 39. minutě vedl suverénní vítěz soutěže již o čtyři branky, když se milimetrovou ranou k tyči prosadil Houfek – 4:0. Pátý gól mohl následně přidat Vašina, ale v souboji tváří v tvář si vedl lépe Pikulík.

Po změně stran se obraz hry výrazně změnil. Čtvrtý tým tabulky hodlal ukázat, že na své pozici není náhodou a z první akce se dočkal snížení, když gólmana Žádníka propálil Ondřej Švrček – 4:1. V 52. minutě lovil Žádník míč ze své sítě podruhé, když jej z přímého kopu překonal Dominik Kocián – 4:2.

Kontaktní trefy se Tichavjané nakonec nedočkali

Tichavjané rázem vycítili šanci a diváci tak byli svědky atraktivní partie, kdy se hra přelévala ze strany na stranu. Gólové příležitosti si však vytvářeli zejména do otevřené obrany hrající domácí. Dvakrát mohl stavem pohnout Jan Šesták, další neúspěšné souboje s hostujícím strážcem svedli Špitalík a Houfek.

Tichá ve druhém dějství dávala zapomenout na špatný výkon z první části, ale k senzačnímu vyrovnání měla přeci jen daleko. Když poté v samotném závěru střetnutí nepřidal svoji sedmadvacátou trefu v sezoně nejlepší střelec soutěže Ďurica, skončilo utkání výsledkem 4:2.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, jaro, Tichá, Fulnek, report
Zdroj: SK Tichá