Tichavjané vstoupili do zápasu ve velkém stylu. Pokusy Ondřeje Švrčka a jeho bratra Radima ještě gólman Mališ zpacifikoval, avšak v závěru 6. minuty už se skóre měnilo, když po rohovém kopu Fojtíka hlavičkoval Ondřej Švrček do tyče a pohotově reagující Martin Tománek nasměroval míč do sítě – 1:0.

Ani po vedoucí trefě Janáčův celek nepolevil. Navýšit jeho vedení mohl Ondřej Švrček, ale v samostatném úniku pouze napálil Mališe. V 17. minutě přišla pro domácí studená sprcha, když po pasu Vidláka utekl zadákům kanonýr Maléř a z premiérové hostující střely na branku vyrovnal na 1:1.

Do kabin šla Tichá s jednobrankovým náskokem

Zaskočená Tichá rázem vypadla ze hry a nechybělo mnoho, aby ve 25. minutě prohrávala. Stoprocentní příležitost Fraise ale zlikvidoval brankář Pikulík, který následně mohl sledovat, jak jeho spoluhráči opět přebírají iniciativu.

V závěru první části tlak domácích vrcholil. Nejprve neuspěl Ondřej Švrček, po něm mířil z přímého kopu do břevna střídající Tomáš Janáč. Ve 45. minutě už se však Janáčova družina dočkala, když Dominik Kocián orazítkoval obě tyče a pohotový Radim Švrček upravil na poločasových 2:1.

Odry ve druhém poločase nevystřelily na branku

Rovněž v úvodu druhé půle poutaly největší pozornost souboje bratří Švrčků s gólmanem Mališem, jenž i přes svůj dobrý výkon ještě jednou inkasoval. V 54. minutě totiž vybídl Ondřej Švrček ke skórování nepokrytého Dominika Kociána a ten snadnou trefou do odkryté části klece zvýšil na 3:1 pro Tichou.

Ta při dvougólovém náskoku polevila a soustředila se především na poctivou defenzivu, která po přestávce pracovala znamenitě, neboť ofenzivně laděného protivníka nepustila do jediné vyložené šance. Také proto skončilo utkání 3:1, díky čemuž se Tichavjané vrátili zpět na čtvrtou pozici.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, jaro, Tichá, Odry, report
Zdroj: SK Tichá