Také ve třetím jarním zápase na domácím hřišti inkasovala Tichá jako první. V 17. minutě totiž brankář Pikulík zastavil unikajícího Denise Dušíka, a přestože nejprve zasáhl míč, odpískal rozhodčí Potiorek proti domácím pokutový kop. Z něj se kapitán Stýskala nemýlil a suverénně poslal hosty do vedení – 0:1.

V následujících minutách se na hřišti nic podstatného nedělo a na další šance si tak diváci museli počkat až do závěru prvního poločasu. Blízko vyrovnávací trefě byli Tomáš Tománek a Radim Švrček, ovšem v obou případech byl proti gólman Boháč. V nastavení naopak mohl navýšit hostující vedení Denis Dušík, ale v samostatném úniku pálil vedle.

Sedmá desetiminutovka nabídla hned tři branky

Po změně stran Janáčův tým zabral a v 61. minutě se dočkal srovnání skóre. Tentokrát se na sudího zlobili hosté, neboť k faulu na Dominika Kociána došlo před pokutovým územím. Potiorek přesto podruhé ukázal na penaltový puntík a rovněž Martin Tománek poslal svůj pokus nechytatelně za háčky – 1:1.

Z vyrovnání se však domácí radovali pouhé tři minuty, než se po rohu Stýskaly opřel do míče trestuhodně nepokrytý Mendrek, jenž nekompromisním volejem vrátil Ostravici vedení – 1:2. V 67. minutě ale bylo opět srovnáno, když Tomáš Janáč, který Tiché chyběl téměř čtyři měsíce, napřáhl a ranou z dvaceti metrů překonal bezmocného Boháče – 2:2.

Dominik Kocián se své dvanácté trefy nedočkal

V 73. minutě slavili Tichavjané obrat. Jenže předčasně. Po centru Petříka sice hlavičkující Dominik Kocián rozvlnil síť, avšak na pokyn pomezního rozhodčího Adamce, podle něhož se nacházel Ondřej Švrček v ofsajdovém postavení, byla branka nejlepšího střelce Tiché odvolána a skóre proto zůstalo neměnné.

S blížícím se koncem zápasu docházely oběma celkům v horkém počasí síly a utkání tak poměrně v poklidu dospělo k remíze. Oba výběry si tedy rozdělily po bodu, což se jim v posledních dvou sezonách podařilo již potřetí.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, jaro, Tichá, Ostravice, report
Zdroj: SK Tichá