Tichavjané se ve šlágru kola museli obejít bez nemocného kapitána Sládečka. Trenéru Janáčovi tak z podzimní středové defenzivní čtveřice hráčů zůstal při dlouhodobých absencích Fajčáka a Tomáše Janáče už pouze Petřík, jehož ve stoperské dvojici doplnil útočník Mička.

Defenziva Tiché si ale i bez svého lídra počínala znamenitě a tým, který doma ztrácí body jen výjimečně, nepouštěla do stoprocentních šancí. Ani hosté však nebyli směrem dopředu příliš nebezpeční, a když domácí přežili v závěru první části velký závar, šlo se do kabin za bezbrankového stavu.

Gólový účet otevřel snadnou dorážkou Podešva

Krátce po změně stran byl blízko otevření skóre Dominik Kocián, jenž z úctivé vzdálenosti prověřil gólmana Strnadla. Ten se ale vyznamenal, když efektním zákrokem vyrazil míč na rohový kop.

Na první trefu se nakonec čekalo až do 67. minuty, v níž se uvnitř pokutového území uvolnil střídající Hatlapatka. S jeho pohotovou střelou si brankář Pikulík dokázal poradit, avšak proti ofsajdové dorážce osamoceného Podešvy už byl bezmocný a svěřenci bratří Kremlů tak šli do vedení – 1:0.

Hostující hra vabank na výsledku nic nezměnila

Tichavjané po obdrženém gólu na nic nečekali a začali hrát vabank, což trenér Janáč podpořil změnou rozestavení či vysunutím stopera Petříka. Očekávaný nápor hostů ovšem nepřišel a byli to naopak domácí, kdo z brejkových situací mohl několikrát navýšit svůj náskok.

Přestože žádnou z nich nedokázali přetavit v pojišťující zásah, nemuselo je to příliš mrzet, neboť svému soupeři vrátili podzimní porážku a s vlastními diváky tak mohli oslavit deváté vítězství v probíhajícím ročníku.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, Tichá, Starý Jičín, report
Zdroj: SK Tichá