Úvod utkání patřil stoperovi Tiché Sládečkovi, který se ocitl ve dvou šancích. V 9. minutě po rohu Fojtíka ještě neuspěl, ale chuť si spravil o pár desítek vteřin později, když po faulu na Ondřeje Švrčka zahrával Dominik Kocián standardní situaci, na jejímž konci byla pohotová dorážka tichavského kapitána – 0:1.

Baumanův tým mohl vyrovnat po centru Musila, Kusý ale mířil hlavou nad. Na další branku se přesto nemuselo čekat příliš dlouho, neboť už ve 23. minutě si Ondřej Švrček v pokutovém území vyměnil míč se Zdarsou a šťastnou střelou do protipohybu brankáře Smolíka navýšil tichavské vedení – 0:2.

Po trefě Hušky se Palkovice vrátily na kontakt

Rychlonohý forvard byl o chvíli později blízko dalšímu zásahu, ale tentokrát se radoval ostřílený gólman Palkovic. Úspěšně si počínal i jeho protějšek Pikulík, jenž reflexivně vyrazil povedenou ránu Kocúra. Přesto také on v prvním dějství inkasoval, když jej po závaru uvnitř pokutového území pokořil Huška – 1:2.

Závěr prvního poločasu patřil Tichavjanům, a to konkrétně Ondřeji Švrčkovi a Štefkovi, kteří si během tří minut vytvořili tři stoprocentní příležitosti. Ve všech třech případech ovšem rozvlnili pouze ochrannou síť za brankou.

Vítězství Tiché pojistil v závěru Ondřej Švrček

Po změně stran se dlouho nic podstatného nedělo. Jako blesk z čistého nebe tak přišel samostatný únik Skurky, jehož zastavil až Pikulík. Na opačné straně hřiště mohli přidat pojistku Matěj Vaněk a Ondřej Švrček, oba si však vylámali zuby na mladém Prášilovi, jenž ve druhé půli nahradil mezi tyčemi Smolíka.

Ani on ale nedokázal udržet čistý štít. V předposlední minutě řádné hrací doby totiž Ondřej Švrček zachytil nepříliš razantní střelu Štefka a pohotově z otočky upravil na konečných 1:3.

Klíčová slova: sport, fotbal, zimní příprava, 2017/18, Palkovice, Tichá, report
Zdroj: SK Tichá