Souboj mezi třetím a dvanáctým celkem tabulky začali lépe domácí, kteří si v úvodní čtvrthodině vytvořili výrazný tlak a svého soupeře prakticky nepustili z jeho obranné poloviny. Nejblíže k otevření skóre byl po sedmi minutách stoper Petřík, avšak z otočky napálil pouze spojnici břevna a tyče.

Poté hra upadla do podprůměru. Hosté se k první vážnější střele dostali ve 32. minutě, ale s pokusem Názalaníka si brankář Pikulík poradil. V závěru prvního dějství nicméně Tichavjanům zatrnulo, když po standardní situaci Názalaníka orazítkoval nepokrytý Jiří Jalůvka tyč.

Střídající Ondřej Švrček byl u všech branek

Po přestávce se na hřiště dostal Ondřej Švrček, jenž se společně s Matúšem a Suchomelem vrátil do sestavy Tiché. A hrotový forvard dal o sobě brzy vědět, když po šesti minutách přistrčil míč volnému Fojtíkovi, jehož střela z osmnácti metrů skončila za překvapeným gólmanem Kočibem – 1:0.

Na pojistku si domácí, kteří po změně stran nepustili svého protivníka k jediné ráně na branku, museli počkat do 84. minuty. Pikulík výkopem oslovil Ondřeje Švrčka, jenž si to namířil sám na Kočiba, a přestože zakončil slabě, radovali se Tichavjané z navýšení náskoku – 2:0.

Tichá na podzim získala sedmadvacet bodů

V poslední minutě řádné hrací doby předvedli domácí nejhezčí akci zápasu. Z odkopu se na pár dotyků dostali až před pokutové území hostů, kde střídající Geryk ideální průnikovou přihrávkou vybídl ke skórování nabíhajícího Ondřeje Švrčka, jenž propálil Kočiba, čímž upravil na konečných 3:0.

„Vlčáci“ tedy opět potvrdili, že se jim na tichavském pažitu nedaří, když zde od 3. září 2011 jedinkrát skórovali a získali jediný bod. Janáčova družina naopak dalším vítězstvím zakončila vydařený rok 2017, během něhož uhrála solidních 47 bodů (20 na jaře a 27 na podzim).

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, podzim, Tichá, Vlčovice/Mniší, report
Zdroj: SK Tichá