Zatímco hosté dorazili k tomuto utkání takřka kompletní, domácí trenér Janáč měl opět starosti se sestavou. Z kádru A-týmu totiž postrádal více než třetinu hráčů, přičemž nově se musel obejít bez služeb svých dvou nejlepších střelců – Dominika Kociána a Ondřeje Švrčka (dohromady dvanáct branek).

Domácí fotbalisté, vědomi si značné síly suveréna soutěže, hráli od úvodního hvizdu v hlubokém bloku a favorita v první čtvrtině zápasu nepustili k jediné střele na branku. Pikulíka tak paradoxně nejvíce vystrašil nevydařený Vašinův centr, který s pomocí břevna vytáhl na rohový kop.  

Utkání rozhodla umístěná střela Vašiny

Až po půlhodině hry začali Fulnečtí nacházet okénka v jinak precizně fungující defenzivě Tiché. S hlavičkou Ďurici, pokusem Černína i tečovanou ranou Jana Šestáka si ale Pikulík dokázal poradit. A jelikož domácí v první půli Rozsypala pořádně neprověřili, odcházely týmy do kabin za bezbrankového stavu.

První výraznější šanci Janáčova výběru měl na svědomí Fojtík, jehož únik ale na poslední chvíli zastavil vracející se Špitalík. Gólu se nakonec diváci dočkali po hodině hry, kdy si na zpětnou přihrávku Jana Šestáka naběhl Vašina, jenž z deseti metrů napálil míč přesně do šibenice – 0:1.

V závěru sahala Tichá po cenné remíze

O tři minuty později se mohl do střelecké listiny zapsat rovněž Jan Šesták, ale z ideální pozice mířil vedle. Čtvrt hodiny před uplynutím řádné hrací doby však hostům zkomplikoval cestu za dalším vítězstvím Černín, když zezadu podrazil unikajícího Blažka a po druhé žluté kartě zamířil předčasně pod sprchy.

Tichavjané proti oslabenému soupeři vycítili šanci. V napínavém závěru mohl vyrovnat Fajčák, jenže svůj pokus nevměstnal mezi tři tyče. Vzápětí rozhodčí Fanc střetnutí ukončil a Tichá tak podruhé v sezoně vyšla bodově naprázdno. Fulnek naopak zůstává i nadále stoprocentní.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, podzim, Tichá, Fulnek, report
Zdroj: SK Tichá