Tichavjané nastoupili k tomuto utkání v poměrně okleštěné sestavě, když se k dlouhodobě absentujícím hráčům na poslední chvíli přidali Blažek, Závodný a Štefek. Pouze na samotný závěr střetnutí byl připravený Ondřej Švrček, jehož na lavičce doplnili hráči z B-týmu a Martin Tománek.

Tichá od úvodu držela ofenzivně laděný Spálov na uzdě a tým hrajícího kouče Kiši tak hrozil pouze ze standardních situací. Z celé řady z nich vytěžili domácí dvě gólové příležitosti. Napoprvé ještě Pikulík vychytal Reného Ambrože, při té druhé už ale neměl proti umístěné hlavičce Anděla nárok – 1:0.

Dvě krásné trefy přinesly rychlý obrat

Tou dobou běžela 24. minuta a zdálo se, že inkasovaná branka srazí třetí tým tabulky na kolena. Opak byl ale pravdou, neboť o pouhé dvě minuty později se Tichavjanům vyplatil presink na útočné polovině, z něhož těžil Tomáš Janáč, jenž výstavní ranou do horního růžku vyrovnal na 1:1.

Ve 29. minutě už Tichavjané vedli, když se jim opět vyplatilo aktivní napadání. Nevydařenou rozehrávku gólmana Neckáře zachytil Dominik Kocián, jenž poté napálil míč přesně k tyči – 1:2. Otřesený Spálov už se na odpověď nezmohl a do kabin proto odcházeli spokojenější svěřenci trenéra Janáče.

Po změně stran další branka nepadla

Do 75. minuty Kišův tým marně bušil na vrata tichavské defenzivy, závěrečná čtvrthodina ale nabídla pořádné drama. Domácí se díky standardním situacím a nespočtu dlouhých autů dostali do drtivého tlaku, jenže hosté ve vzdušných soubojích kralovali a se střelami si věděl rady Pikulík.

Ve druhé minutě nastavení mohl hosty definitivně uklidnit Dominik Kocián, ale ze středového kruhu minul přibližně o metr Neckářem opuštěnou klec. Tichou to nicméně nemuselo mrzet, neboť přežila i závěrečnou standardní situaci a z horké spálovské půdy si tak po vítězství 2:1 odvezla cenné body.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, podzim, Tichá, Spálov, report
Zdroj: SK Tichá