Oba celky nastoupily do tohoto střetnutí ve značně nekompletních sestavách, když domácímu trenérovi chyběli například Ondřej Švrček, Balcárek či Matúš a jeho protějšku poté kapitán Bajer či stoper Šrom!

Úvod zápasu patřil Starému Jičínu, který ale ze dvou zajímavých standardních situací nedokázal nic vytěžit. Naopak domácí hned ze své první šance udeřili, když v 9. minutě našel Blažek v pokutovém území naprosto volného Dominika Kociána a ten následně propálil Hatlapatku – 1:0.

Tichavjané rázem získali půdu pod nohama a během dalších tří minut zasypali hostujícího strážce několika střelami. Po ráně Dominika Kociána pak zahrával Tomáš Janáč rohový kop, při němž hosté nechali trestuhodně volného Blažka, jenž z malého vápna poslal míč pod břevno – 2:0.

Blažek byl také u třetí branky Janáčova celku

Hráči zpod starojického hradu nebyli v první části příliš nebezpeční. Za zmínku stojí pouze průnik Hanzelky, jemuž na poslední chvíli překazil zakončení Petřík, a pohotový pokus Bartoně, se kterým si pro změnu dokázal poradit Pikulík.

Když už to vypadalo, že úvodní dějství skončí dvougólovým vítězstvím Tiché, přišla 44. minuta a v ní individuální akce Dominika Kociána. Mladý forvard se probil do pokutového území hostů, kde přesným centrem našel naskakujícího Blažka, jenž hlavou upravil na poločasových 3:0.

Ve 47. minutě už to mohlo být o čtyři góly, avšak střela Zdarsy pouze olízla tyč Hatlapatkovy svatyně. O chvíli později měl naopak na kopačce snižující zásah Hanzelka, nicméně zcela sám před Pikulíkem nezachoval chladnou hlavu a ve stoprocentní šanci pálil hodně mimo.

Druhé čisté konto v řadě Tichavjané neudrželi

Na další trefu se čekalo do 69. minuty, kdy Závodného průnik přetavil v branku Mička – 4:0. O pár desítek vteřin později byl Starý Jičín blízko snížení, ale proti byl Fajčák, jenž skluzem na brankové čáře zastavil gólovou střelu Folbergra.

Přesto se hosté čestného úspěchu dočkali. Minutu před uplynutím řádné hrací doby totiž Štefek fauloval Hanzelku a hlavní arbitr Opěla ukázal bez váhání na penaltový puntík. Z něj poslal Bartoň míč přesně pod břevno a z poslední akce zápasu tak upravil na konečných 4:1.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2017/18, podzim, Tichá, Starý Jičín, report
Zdroj: SK Tichá