Do zápasu, který byl sehrán v doslova tropických podmínkách, nastoupily oba celky ve značně nekompletních sestavách. Ostravici chyběli Stýskala, Němec, Kováč a Žižka, Tiché poté Tomáš Tománek, Blažek, Suchomel, Sobota, Kaša a Vítězslav Havel.

Domácí, jež se v případě dvougólového vítězství mohli na pár hodin posunout na druhou pozici, nezačali vůbec dobře. V osmé minutě Fajčák ještě neuspěl, když v samostatném úniku rozvlnil pouze boční síť, ale o tři minuty později už se Ondřej Švrček po závaru uvnitř malého vápna radoval – 0:1.

Před pauzou se Ostravice mohla dočkat obratu

Ve 24. minutě se tichavský forvard prosadil podruhé, jenže tentokrát z ofsajdu a skóre tím pádem zůstalo neměnné. Ostravice se dlouho nemohla dostat do hry, přesto do přestávky skórovala, když se po nakrátko zahraném rohu dostal k míči Marek Stonavský a přesnou střelou k tyči srovnal na 1:1.

Tichavjané, kteří v předcházejících dvou kláních udrželi čisté konto, inkasovali po rovných 250 minutách a krátce před odchodem do kabin jim domácí mohli poslat další gólový pozdrav. Pikulík nicméně druhou pohromu nepřipustil a do šaten se tak šlo za nerozhodného stavu.

Tichá v závěru sahala po třetím vítězství v řadě

Na počátku druhého dějství mohly skórovat oba výběry. Nejprve pálil po pasu Matúše a přistrčení Ondřeje Švrčka nad bránu Jakub Štefek, na opačné straně mířil ve skluzu těsně vedle nepokrytý Kurečka. Zajímavou pasáž poté ukončila Mičkova hlavička vedle Boháčovy klece.

V závěru zápasu sahali hostující hráči po třetím vítězství v řadě. Ondřej Švrček už potřetí rozvlnil síť za Boháčem, avšak podruhé jej o gólovou radost připravil zdvižený praporek pomezního. Když v 89. minutě neuspěl z přímého kopu ani Matúš, zrodila se, stejně jako v podzimním souboji, remíza 1:1.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, jaro, Tichá, Ostravice, report
Zdroj: SK Tichá