Duel druhého s jedenáctým celkem tabulky začal pěkně zostra. Již po minutě hry se sám před brankářem Pikulíkem ocitl Horák, ale tváří v tváři hostujícímu strážci neuspěl. Následný roh sice Burgetovi vůbec nevyšel, avšak Pikulík měl plné ruce práce, aby vytáhl míč z horního růžku na další rohový kop.

Na další zajímavější příležitosti se čekalo do 25. minuty. V dresu domácích se neúspěšně pokoušeli otevřít gólový účet Horák s Burgetem, na opačné straně hřiště si Macháč poradil jak se zakončením Sládečka, tak s dorážkou Ondřeje Švrčka.

Skóre se poprvé změnilo až ve 37. minutě, kdy Fojtík zahrával přímý kop z 26 metrů. Jeho nepovedená rána se skrz hráče ve zdi dostala k Ondřeji Švrčkovi, jenž balon pohotově tečoval do protipohybu naprosto bezmocného brankáře Macháče a poslal tak Tichou počtvrté v řadě do vedení – 0:1.

Precizně zahraná standardka znamenala vyrovnání

O pár desítek vteřin později měl úspěšný střelec na kopačce druhý zásah, ale zcela sám před Macháčem míč netrefil. Když se v závěru poločasu po centru Fojtíka neprosadil ani na zadní tyči nepokrytý Matúš, odcházeli Tichavjané do kabin pouze s jednobrankovým náskokem.

O ten mohli přijít krátce po změně stran. Shaparenko posunul balon volnému Burgetovi, jenž prudkým centrem vybízel ke skórování Polónyiho. Bývalý hráč Vítkovic či Jihlavy ale ve skluzu o centimetry minul hostující branku.

Ve druhém dějství museli Tichavjané čelit řadě standardních situací z hranice velkého vápna a jednu z nich nakonec neubránili, když Burgetův střílený centr z rohu pokutového území usměrnil přesně za tyč Jan Goláň, jenž vyrovnal na 1:1.

Vítězství Tiché odmítl výtečně hrající stoper Goláň

Hned po rozehrávce mohl domácí dokonale zmrazit Petřík, jenže po přistrčení Matúše hlavičkoval ze tří metrů přímo do Macháče. Jeho protějšek Pikulík se zapotil zejména při dvou přímých kopech Burgeta, avšak s oběma razantními pokusy si dokázal poradit.

Favorizovaný Jeseník hodlal v závěru strhnout vedení na svou stranu, ovšem vyloženou šanci si vytvořila Tichá. Té mohl zajistit tři body Zdarsa, když v 89. minutě přeloboval domácího strážce, jenže vracející se Jan Goláň odkopl míč z brankové čáry do bezpečí a napínavé utkání tak vítěze nepoznalo.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, jaro, Tichá, Jeseník n.O., report
Zdroj: SK Tichá