Za chladného a deštivého počasí začaly oba celky velmi opatrně, a tak se na výraznější momenty čekalo až do závěru první půle. Tu nakonec vyhráli hosté, když krátce před odchodem do kabin obral napadající Fojtík o míč kličkujícího brankáře Zapletala a snadnou trefou do prázdné klece otevřel skóre – 0:1.

Druhá část naopak nabídla zajímavou podívanou. V 50. minutě mohl skórovat Mička, jenž vystřídal opětovně zraněného Ondřeje Švrčka, avšak Zapletal jeho pokus natřikrát zkrotil. Chvíli po svém příchodu se mohl prosadit také Sobota, ale v samostatném úniku byl na poslední chvíli zablokován.

Postupem času se domácí začali tlačit víc a víc za vyrovnáním. Neustále však naráželi na solidně pracující defenzivu Tiché, když průnikové přihrávky končily na brankáři Pikulíkovi a centrované míče pro změnu na defenzivních hráčích.

Závěr zápasu nabídl dramatickou podívanou

Když už se zdálo, že Fryčovice nenaleznou na Janáčovu družinu recept, přišla závěrečná desetiminutovka a v ní šílená přetahovaná o výsledek. V 81. minutě mohl rozhodnout Fojtík, ale svůj pokus namířil pouze do Zapletala.

A tak platilo notoricky známé pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Peškův tým dostal k dispozici standardní situaci, kterou následně přetavil v gólovou radost, když si gólmanem vyraženou střelu našel nepokrytý Georgiovský a přesnou dorážkou do odkryté části branky srovnal gólový účet – 1:1.

Fryčovičtí se však ani s nerozhodným výsledkem evidentně nehodlali spokojit a do pokutového území Tiché se tlačili s ještě větší vervou. V 84. minutě ještě Pešek Pikulíka nepřekonal, jenže o dvě minuty později se po dalším závaru ve vápně nejlépe zorientoval a dostal domácí do stavu euforie – 2:1.

Tichá přes velký tlak na vyrovnání nedosáhla

Hosté po dvojitém „K.O.“ zápas nezabalili a hned dvakrát byli blízko vyrovnání! Hlavička Petříka ale o decimetry minula horní růžek a po hlavičkovém pokusu Sládečka se nenašel nikdo, kdo by z malého vápna dotlačil míč za brankovou čáru.

V 93. minutě měli Tichavjané poslední šanci na srovnání skóre. Ze standardní situace z rohu pokutového území ale nic nevytěžili a sami naopak inkasovali, když do Pikulíkem opuštěné klece poslal balon unikající Volný – 3:1.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, jaro, Tichá, Fryčovice, report
Zdroj: SK Tichá