Vstup do prvního jarního derby vyšel lépe Tichavjanům, kteří se již po čtyřech minutách ujali vedení. Fojtíkův aut prodloužil Roman Jalůvka přímo k Ondřeji Švrčkovi, jenž se natlačil před Veličku a hlavou z bezprostřední blízkosti nedal Špačkovi sebemenší šanci zasáhnout – 1:0.

V následujících minutách se střídaly šance na obou stranách. Za Tichou mířili v nadějných pozicích mimo Blažek a Radim Švrček, v dresu hostů byl nejblíže skórování Roman Jalůvka. Po jeho hlavičce už hosté pomalu zvedali ruce nad hlavu, ale Pikulík dolétl ke své pravé tyči včas a nebezpečí zažehnal.

Hosté skórovali v Tiché po necelých šesti letech

Ve 24. minutě byli svěřenci trenéra Janáče hned dvakrát velmi blízko navýšení náskoku. Nejprve se sám za vlčovickou obranou ocitl Ondřej Švrček, ale svoji pumelici namířil do středu branky. O pár vteřin později ztroskotal na Špačkovi také jeho bratr Radim.

A tak platilo notoricky známé pravidlo „Nedáš, dostaneš“. Hosté zvládli několik hlavičkových soubojů v řadě, čehož využil Názalaník. Jeho střelu sice dokázal Sládeček srazit, jenže u volného míče byl nejrychleji Polášek, jenž jej následně pohotovým bodlem propasíroval za čáru – 1:1.

Pro „Vlčáky“ se jednalo o první trefu na tichavské půdě od 3. září 2011!!! Jejich vyrovnávací branka však zápasu výrazně uškodila, neboť během následujících čtyřiceti minut byla k vidění jediná vyložená šance. V té se ocitl Petřík, jenž po centru Fojtíka minul hlavou o centimetry Špačkem opuštěnou klec!

Na branku Matúše nenašel Rekův celek odpověď

Až další gól rozproudil dění na hrací ploše. Na svědomí jej měli domácí, jimž i napodruhé pomohlo štěstí a důraz zároveň. Nevydařený roh Fojtíka prodloužil Jiří Jalůvka ke Sládečkovi, jenž ještě neuspěl, ale odražený míč si našel Matúš a hlavou jej poslal do odkryté části branky – 2:1.

V závěru střetnutí hosté zatlačili svého soka na jeho obrannou polovinu. Hned dvakrát mohl skórovat střídající Balatka, ale v obou případech mu Pikulík včas zmenšil střelecký úhel a pomohl tak svému týmu k dalšímu triumfu.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, jaro, Tichá, Vlčovice/Mniší, report
Zdroj: SK Tichá