Trenér Janáč se pro úvodní jarní bitvu musel obejít bez Suchomela či Martina Tománka, jenž neuspěl se žádostí o zmírnění trestu. Hosté naopak postrádali zdravotně indisponovaného Kišu či kapitána Sucháčka. Pouze na lavičce poté začal tento zápas rychlonohý útočník René Ambrož.

Přesto se Spálov, který do Tiché zamířil coby nejlepší tým na hřištích soupeřů, brzy ujal vedení. Po necelých deseti minutách hry totiž jinak výtečně fungující defenziva domácích chybovala a pro Karla Popa nebyl problém lobnout balon přes brankáře Pikulíka pod horní tyč – 0:1.

Bratři Švrčkové otočili skóre na stranu domácích

Po vedoucí brance drželi hosté častěji míč na svých kopačkách, ale k dalšímu vážnějšímu ohrožení tichavské klece už se nedostali. Přibližně po pětadvaceti minutách hry naopak převzali iniciativu domácí, kteří se do přestávky dočkali obratu, když ze čtyř vyložených šancí dvakrát udeřili!

Ve 29. minutě mohl srovnat účet Tomáš Tománek, ale poprvé se vyznamenal gólman Ambrož. O čtyři minuty později už se ale skóre měnilo. Ondřej Švrček prodloužil Sládečkův centr na bratra Radima, jenž vletěl do pokutového území a obstřelem kolem nohy vyrovnal na 1:1.

Podruhé se hostující strážce zaskvěl ve 38. minutě, když vychytal Petříka. Ani tentokrát se ale z dobrého zákroku nemohl radovat příliš dlouho, neboť krátce před odchodem do kabin se v pokutovém území uvolnil Ondřej Švrček a ranou do horního růžku trefil Tiché poločasové vedení – 2:1.

Ve druhé části si Tichá hlídala nejtěsnější vedení

Ačkoli Kišův tým patří mezi nejofenzivnější celky soutěže, ani po změně stran nedokázal najít recept na poctivě pracující defenzivu svého protivníka. Oživení přineslo až střídání Reného Ambrože, ale ani navrátilec z divizního Valašského Meziříčí se nedokázal výrazněji prosadit.

V 82. minutě mohli definitivně zlomit odpor hostů Ondřej Švrček s Tomášem Tománkem, avšak ani jeden z nich nebyl úspěšný, což se v téže minutě mohlo domácím vymstít. Precizně zahraný přímý kop Reného Ambrože však zastavil Sládeček, jenž tak Tiché zachránil první jarní vítězství.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, jaro, Tichá, Spálov, report
Zdroj: SK Tichá