Trenér Bača nemohl pro toto utkání využít kvarteto Martin Tománek, Vítězslav Havel, Radim Švrček a Matúš. Hostům oproti poslednímu duelu chyběli Jucha a Janošec, díky čemuž nastoupil na pozici stopera Mendrek.

Úvod zápasu jen prohloubil letošní trápení Tichavjanů. Zatímco Ondřej Švrček zakončil svůj únik nepříliš razantní střelou, se kterou si Boháč dokázal poradit, hosté z první šance skórovali. Po rohovém kopu se míč odrazil k Rozkydalovi, jenž ze čtyř metrů doklepl balon za brankovou čáru – 0:1.

V šesté minutě mohlo být s domácími ještě hůře, avšak Pikulík si s vyloženou šancí Platoše poradil. Na druhé straně zahrozili dvakrát během tří minut Fojtík s Fajčákem. V obou případech našel prvně jmenovaný volného spoluhráče, ale ten dvakrát rozvlnil ochrannou síť za brankou.

Brejkové situace postrádaly brankové vyjádření

Poměrně těžký a nerovný terén nepodporoval souvislejší kombinaci, a tak oba celky vsadily na brejky. Ty vycházely lépe Tiché, která je ale nedokázala gólově zúročit. Po vyrovnávací trefě volala především situace tří proti jednomu, při níž Ondřej Švrček pouze vyprášil rukavice hostujícího gólmana.

Poslední zajímavé příležitosti v prvním dějství měli na svědomí hosté. Nejprve vracející se Kaša vykopával metr před brankovou čarou pokus Kováče, o chvíli později se dobrou ranou z 25 metrů prezentoval Marian Ledvoň, ale Pikulík byl u své levé tyče včas.

Jedenáct střel během prvního dějství nestačilo domácím k dopravení míče za brankovou čáru a ve stejném duchu se pokračovalo i v úvodu druhé části, kdy Tichavjané zatlačili soupeře na jeho polovině. Hned dvakrát mohl udeřit Petřík, ale také on pálil z ideálních pozic slepými.

Tichá doma čekala na gólovou radost 352 minut

Honbu Bačova týmu za vyrovnávacím gólem mohl pořádně přibrzdit Stýskala. Nejprve si na Pikulíka nepřišel technickou střelou z přímého kopu, o pár minut později byl Šigut u míče dříve než váhající domácí strážce a po jeho přistrčení trefil Stýskala lobem tyč odkryté klece.

Další porci štěstí si domácí vybrali v 80. minutě, když Pikulík na brankové čáře reflexivně zlikvidoval vyloženou příležitost Mendreka. Z následného protiútoku navíc Tichavjané vykombinovali hostující defenzivu a pro volného Suchomela nebyl problém poslat míč do branky – 1:1.

Stejně jako v Kateřinicích, rovněž proti Ostravici mohl v poslední minutě řádné hrací doby rozhodnout Ondřej Švrček. Na solidně chytajícího Boháče si ale ani tentokrát nepřišel a dramatické utkání, plné střeleckých pokusů a brankových příležitostí, tak vítěze nepoznalo.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, Tichá, Ostravice, report
Zdroj: SK Tichá