Předehru zápasu způsobila již samotná delegace rozhodčích. Především poté jméno hlavního Rostislava Dudka, který Tichou ve Spálově poškodil v loňském roce. Konkrétně v utkání, z něhož pochází i dnes již legendární penalta (video)! Hlavní rozhodčí tehdy obdržel za svůj výkon čtyřzápasový trest.

Vstup do zápasu vyšel mnohem lépe domácím, kteří za pomoci standardních situací dostali Tichavjany pod velký tlak. Ten hosté dokázali vydržet pouze do jedenácté minuty, než se hostitelé prezentovali výtečnou akcí, na jejímž konci doklepával Luděk Šíma míč do prázdné klece – 1:0.

Na druhý gól Šímy reagoval Ondřej Švrček

Tým hrajícího trenéra Kiši pokračoval ve výborném výkonu a ve 22. minutě již vedl o dvě branky. S výstavní pumelicí Karla Popa, nejlepšího hráče úvodního kola, si ještě Pikulík dokázal poradit, avšak z další akce se prosadil opět Luděk Šíma a zdálo se být po zápase – 2:0.

Za dvoubrankového vedení Spálova tichavský strážce lapil další stoprocentní příležitost, aby následně sledoval, jak jeho spoluhráči snížili na 2:1. Paradoxně se tak stalo z největší zbraně domácího výběru, tedy dlouhého autu do vápna! Po nabídce Zdarsy se hlavou prosadil Ondřej Švrček.

Také nástup do druhé části vyšel mnohem lépe družině výtečně hrajícího Kiši. Jen v úvodních pěti minutách byla třikrát blízko pojišťujícímu zásahu, jenže ve všech třech případech byl úspěšnější brankář Pikulík, jehož nechtěně prověřil i nový kapitán Tiché Radim Švrček.

Všechny standardní situace hosté uskákali

Postupem času hosté znovu srovnali hru a v 69. minutě se dočkali vyrovnání! Adam Šimíček si nečekaně snadno poradil v pokutovém území hned s dvojicí bránících protihráčů a sám před Ambrožem nezaváhal, když přesnou střelou k tyči srovnal na 2:2.

Závěrečných dvacet minut a pětiminutové nastavení se neslo v duchu mnoha standardních situací domácích a rychlých kontrů hostů. Žádná ze zajímavých příležitostí ale brankou neskončila a díky trojici arbitrů velmi emotivní střetnutí tak nakonec vítěze nepoznalo.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2016/17, Tichá, Spálov, report
Zdroj: SK Tichá