Ráz duelu určil přelom 11. a 12. minuty. Nejprve se vytáhl brankář Pikulík, jenž na brankové čáře zlikvidoval hlavičku jesenického kanonýra Polónyiho. Hned z protiútoku vybídl Martin Tománek ke skórování Ondřeje Švrčka, jenž zavřel oči a ranou mezi nohy vyběhnuvšího Macháče otevřel skóre – 1:0.

V 17. minutě mohl úspěšný střelec skórovat podruhé, jeho rána však proletěla těsně nad břevnem hostující klece. Ve 24. minutě se mohly radovat oba celky. Nejprve orazítkoval spojnici tyčí Burget, na druhé straně po pasu Hoppa těsně minul prázdnou branku Ondřej Švrček.

Závěr poločasu patřil Tiché, která mohla do kabin odcházet s dvoubrankovým náskokem. Proti byl ale brankář Macháč, jenž reflexivně nohou vykopl Fojtíkův pokus. Úvodní dějství tak nakonec nabídlo pouze jedinou branku.

Druhá část patřila dotahujícím hostům

O náskok mohli domácí přijít hned ve 46. minutě, v níž Lušovský vybojoval míč pro Polónyiho, jenž milimetrovou přihrávkou vyslal do úniku Vavříka. Ten zvolil kličku, avšak Pikulík celou situaci ustál a následný pokus jesenického forvarda vyrazil na rohový kop.

Za dalších šest minut se hosté opět chytali za hlavu. Polónyi další průnikovou přihrávkou připravil vyloženou příležitost pro Rovenského, jehož v souboji tváří v tvář vychytal Pikulík, který si následně musel poradit i s pohotovou dorážkou Polónyiho, jenž tlačil míč do odkrytého koutu branky.

V 54. minutě už se Jeseník dočkal, ale jeho radost překazil zdvižený praporek pomezního. To když Rovenského střelu tečoval před brankářem Polónyi. Jeho na první pohled ofsajdové postavení však vyrušil v rohu hřiště zraněný Hopp a minela jinak velmi přesných sudích tak připravila hosty o branku.

V 67. minutě se Takáčův tým zlobil podruhé, nicméně tentokrát neoprávněně, protože brance střídajícího Meihacka předcházelo ofsajdové postavení trojice hráčů včetně úspěšného střelce.

Závěr zápasu nabídl dva pokutové kopy

Skóre se tak měnilo až v 74. minutě a paradoxně to bylo zásluhou Tichavjanů. Po pasu Fajčáka svedl Ondřej Švrček ve vápně úspěšný souboj s Černochem, který následně unikajícího forvarda Tiché poslal nedovoleně k zemi. K míči se postavil Martin Tománek a přesnou ranou zvýšil na 2:0.

V 88. minutě se dočkali pokutového kopu také Jeseničtí, když z bezvýchodné situace vytěžil penaltu Lušovský, jehož v rozporu s pravidly zastavil Radoslav Hoffmann. Místo Polónyiho si vzal míč Štěpják a rovněž on poslal svou střelu z penaltového puntíku do sítě – 2:1.

Z poklidného závěru zápasu se tak rázem stalo drama, v němž létal do vápna Tiché jeden centr za druhým. V 93. a 94. minutě se k zakončení dostal Martin Goláň, avšak oba jeho pokusy skončily mimo a Tichavjané tak doslova vydřeli vítězství, jímž si definitivně pojistili šestou příčku.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Jeseník n.O., report
Zdroj: TJ Sokol Tichá