Tichavjané měli pro toto utkání problémy především se složením obrany, když trenéru Bačovi chyběli hned čtyři zadáci (T. Tománek, Hopp, R. Švrček, Lacko). Hostující lodivod tak byl nucen stáhnout do zadní linie záložníky, konkrétně se jednalo o Dvořáka s Fajčákem.

Za slunečného počasí a na nekvalitním terénu se oba celky trápily v kombinaci a k vidění tak byla zejména urputná bitva. V ní na počátku tahali za delší konec domácí, nicméně ze své převahy vytěžili pouze jedinou stoprocentní šanci, kdy hostující výběr zachránila tyč.

Gólový účet otevřela milimetrová rána Bednáře

Postupem času začali přebírat iniciativu hosté, ale ani jejich příležitosti gólem neskončily. Blízko k otevření skóre byli hlavičkující Sládeček, jenž po rohovém kopu těsně minul Chlebkovu svatyni, a Ondřej Švrček, který z blízka napálil tyč. Do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Početná návštěva se gólu dočkala v 59. minutě. V době, kdy měli hosté zápas poměrně pod kontrolou, přišla ztráta ve středu pole, čehož Kozlovice využily k rychlému protiútoku. Kapitán Bednář si navedl míč k pokutovému území Tiché a přesnou ranou o tyč poslal svůj tým do vedení – 1:0.

Petřík vyrovnal a v závěru málem dokonal obrat

Hosté rázem neměli nač čekat a ihned po inkasované brance zvýšili aktivitu. Z té vytěžili výraznou převahu, kterou po deseti minutách gólově zúročil kapitán Petřík. Ten si naprosto neatakovaný naběhl na rohový kop Martina Tománka a hlavou z bezprostřední blízkosti snadno vyrovnal na 1:1.

V závěrečných dvaceti minutách se oba celky viditelně snažily strhnout vedení na svou stranu. Kozlovice toužily naplno bodovat, aby se zavčas odpoutaly od sestupových příček, Tichá naopak hodlala využít své herní převahy. Když ale v závěru neuspěli Ondřej Švrček a Petřík, skončilo utkání dělbou bodů.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Kozlovice, report
Zdroj: TJ Sokol Tichá