Tichavjané nastoupili do tohoto utkání bez osmi hráčů (R. Švrček, T. Tománek, Hopp, Suchomel, Dvořák, Houšťava, Fojtík, Humpolec) a šanci tak opět dostali hráči z B-týmu (M. Vaněk, L. Vaněk, Gilar, V. Havel).

Značně kombinovaná hostující sestava se na počátku zápasu prezentovala až přílišným respektem, čehož soupeř využil k drtivému náporu. Z něj po zásluze vytěžil v 10. minutě vedoucí branku, když se po jedné z celé řady standardních situací a následném závaru prosadil dorážející Maršálek – 1:0.

Postupem času se hosté začali osmělovat a vyložených šancí Spálova značně ubylo. Tichavjané však brankáře Ambrože výrazněji v prvním dějství neohrozili a do kabin se tak šlo za nejtěsnějšího vedení papírového favorita, jenž bojoval o posun na druhou příčku tabulky.

Závěrečný nápor Spálova Tichavjané ustáli

Obraz hry se nezměnil ani po přestávce. Domácí i nadále marně bušili na vrata solidně pracující tichavské defenzivy, a co prošlo, to zlikvidoval brankář Pikulík. Tichá trpělivě čekala na svou šanci, jež přišla v 75. minutě. Matěj Vaněk vyslal do sóla Ondřeje Švrčka, jenž střelou podél gólmana vyrovnal – 1:1.

Nečekané vyrovnání domácí tým dokonale probudilo a ve zbývajícím průběhu utkání uzamkl Tichavjany na jejich polovině. Do pokutového území hostů létal jeden centr za druhým, avšak s centrovanými míči si hráči nebo brankář věděli rady.

Největší problémy měli hosté s vysokým kapitánem Sucháčkem, kterého kouč Bušina vysunul na hrot. Avšak ani několik hlavičkových pokusů domácího lídra stavem nepohnulo. Když poté Tichavjané přežili i velmi emotivní pětiminutové nastavení, mohli se radovat ze zisku cenného bodu.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Spálov, report
Zdroj: TJ Sokol Tichá