Oba týmy nastoupily do tohoto duelu v nekompletních sestavách, když hosté nemohli počítat s triem Martin Krpec, Piskoř, Jan Harabiš a tři hráče postrádal také domácí trenér Bača, jenž naopak nemohl využít služeb Dvořáka, Tomáše Tománka a Suchomela.

Do zápasu vstoupili lépe fotbalisté Tiché, když po deseti minutách hry poslal Šušla do samostatného úniku Ondřeje Švrčka. Toho Kocián zastavil pouze za cenu faulu. K přímému kopu se postavil Martin Tománek, jenž přesnou ranou přes zeď otevřel gólový účet – 1:0.

Klíčová pasáž utkání nastala v úvodu třetí desetiminutovky. Nejdříve doslova spálil vyloženou příležitost Vašenda, jehož na brankové čáře vychytal Pikulík! O pár okamžiků později zahrával Martin Tománek roh, který před nabíhajícím Houšťavou uklidil do vlastní branky Hruška – 2:0.

Tichá v závěru poločasu dvakrát navýšila své vedení

Po půlhodině hry se střelci chytali za hlavu hned třikrát během pouhých dvou minut. Nejprve po Vašendovi selhal zcela sám před Pikulíkem také Ermis, aby takřka z protiútoku zlikvidoval Chlebek únik Ondřeje Švrčka. Z rohového kopu poté zamířil ze čtyř metrů těsně nad Petřík.

V závěru první části Tichavjané odskočili až na čtyřbrankový rozdíl. V souboji Fojtíků uspěl ten domácí, který se procpal až před Chlebka a v pádu zvýšil na 3:0. O necelé dvě minuty později se nevydařený nákop Šušly snesl až za záda nepřipraveného strážce hostů a do kabin se tak šlo za stavu 4:0.

Po změně stran se obraz hry výrazně změnil. Hosté byli velmi aktivní, důrazní a v úvodní čtvrthodině dostali domácí hráče pod soustavný tlak. Tiché navíc neprospěl ani fakt, že po pouhých deseti minutách museli pro zranění střídat Šušla, Houšťava a Bartoň.

Hostům ale jejich převaha nebyla dlouhé minuty nic platná, i když to zkoušeli po zemi, ze vzduchu i střelami zpoza vápna. A když nevyužili také nepřímého volného kopu uvnitř pokutového území, z ojedinělé akce opět inkasovali.

Šesté čisté konto v sezoně Tichá nakonec neudržela

V 65. minutě nakopl Piskoř balon na Ondřeje Švrčka, který potrestal zaváhání hostujících obránců a z úhlu postupoval sám na brankáře. Ačkoli zakončoval levou nohou, dokázal míč umístit přesně k tyči a vůbec první střelou Tiché ve druhém poločase zvýšil na 5:0.

Až za tohohle stavu se dočkali také neúnavně bojující hosté, kteří sympaticky zápas nezabalili a neustále se snažili o korekci výsledku. Ta poté přišla v 71. minutě, kdy špatně zahraný roh domácí odvrátili pouze k Bednářovi a kapitán Kozlovic propálil z osmi metrů vše, co mu stálo v cestě – 5:1.

V závěrečných dvaceti minutách však hostující nápor přeci jen polevil a skóre se tak naposledy měnilo zásluhou domácího výběru. Chlebek srazil ve vápně unikajícího Ondřeje Švrčka a z pokutového kopu upravil na konečných, i když pro Kozlovice velmi krutých, 6:1 Fojtík.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Kozlovice, report
Zdroj: TJ Sokol Tichá