Úvod zápasu nabídl poměrně zajímavou podívanou. Už ve 4. minutě se mohl prosadit Suchomel, ale po přihrávce Ondřeje Švrčka nedokázal usměrnit míč z bezprostřední blízkosti mezi tři tyče. Na druhé straně skončil volej Ambrože v rukavicích brankáře Pikulíka.

Po deseti minutách hry se blýskl hezkou individuální akcí Ondřej Švrček, svou střelu z hranice velkého vápna ovšem poslal pouze do boční sítě. O tři minuty později poslal Fojtík skvělou průnikovou přihrávku na Zdarsu, ale ani on sám před Juroškem nemířil přesně.

Ve 14. minutě se po přihrávce Ambrože ocitl sám ve vápně Pop, balon si však špatně zpracoval a z vyložené šance tedy nic nebylo. Na opačné straně hřiště si po rohu Dvořáka a náběhu Sládečka dali hosté málem vlastní gól, jenže na brankové čáře stojící obránce vykopl míč do bezpečí.

Ve 30. minutě už se skóre měnilo. Na parádní centr z poloviny hřiště si naběhl Baláž, vynikajícím prvním dotykem si posunul míč a z jedenácti metrů zamířil přesně k tyči – 0:1. Neprůstřelnost brankáře Pikulíka, jenž v úvodních čtyřech kolech neinkasoval, se tak zastavila na 390 minutách!

Navýšit hostující vedení mohl Ambrož, ale tichavský strážce mu dokázal včas zmenšit úhel. Když Spálov přečkal přímý kop Fojtíka či gólovou střelu Petříka, kterou zpod břevna vyhlavičkoval kapitán Sucháček, šlo se do kabin za stavu 0:1.

Spálov těsné vedení uhájil, v nastavení přidal pojistku

Po změně stran zajímavých momentů ubylo. Tichá se snažila dostat soupeře pod pořádný tlak, jenže její pokusy končily buď na vysokém Sucháčkovi nebo mimo hostující branku.

V 61. minutě provedl trenér Bača dvojí střídání, když na hriště poslal Mičku a Martina Tománka. Prvně jmenovaný krátce po svém přichodu na hřiště vybídl ke skórování Fajčáka, který ale z vyložené pozice nedokázal hlavou usměrnit míč mezi tři tyče.

Podobně si vedl čtvrt hodiny před uplynutím řádné hrací doby rovněž Petřík. V 81. minutě už viditelně unavený Sucháček stáhl za dres pronikajícího Fajčáka a po druhé žluté kartě zamířil předčasně pod sprchy. Ovšem ani jeho absence Tichavjanům k brance nepomohla.

Poslední šanci měla Tichá v 93. minutě, kdy se na rohový kop vydal i brankář Pikulík. Centr Martina Tománka ale propadl až k Popovi, který svým odkopem našel na polovině hřiště číhajícího Ambrože, jenž posléze střelou do opuštěné klece upravil na konečných 0:2

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Spálov, report
Zdroj: TJ Sokol Tichá