Za ideálního počasí a na kvalitním terénu začali lépe domácí, kteří si v úvodní čtvrthodině vytvořili solidní tlak. Ten vyústil v pět rohových kopů a celou řadu nebezpečných standardních situací, ale tichavská defenziva dokázala úvodní nápor soupeře přečkat.

Hosté se postupem času zvedli. Jako první zahrozil Ondřej Švrček, jenž ale po přihrávce Suchomela přehodil nejen domácího strážce, ale také jeho svatyni! Úspěšný nebyl ani jeho bratr Radim, jehož nevydařený centr zamířil pod horní tyč a Macháč jej musel vytáhnout na rohový kop.

Na druhé straně domácí hráči stále marně bušili na vrata tichavské defenzivy. Ta ve vápně pracovala bezchybně a Jeseník tak byl nucen zkoušet své štěstí střelami zpoza vápna, se kterými si nicméně Pikulík dokázal bez výraznějších problémů poradit.

Před poločasem se dvakrát střetli Ondřej Švrček a brankář Macháč. Napoprvé se radoval domácí strážce, navíc byl Švrčkovi odmáván ofsajd. Druhý souboj zvládl forvard Tiché mnohem lépe, jenže regulérní branka mu byla pro údajný ofsajd upřena a do kabin se tak odcházelo za bezbrankového stavu.

Na branku Houšťavy domácí nenašli odpověď

Vstup do druhé části vyšel výrazně lépe hostům z Tiché, kteří se v 50. minutě radovali z branky. Leč znovu předčasně. Macháč neudržel střelu Suchomela a než stačil dostat balon pod kontrolu, dopravil jej pohotový Fajčák do sítě. Pro údajný faul na brankáře ale ani tato branka neplatila.

Do třetice už to ale Tichavjanům vyšlo. Napoprvé byl ještě Houšťava při střele zablokován, avšak v 55. minutě si spravil chuť, když po centru do vápna stál na správném místě a z bezprostřední blízkosti dopravil hlavou míč do odkryté klece – 0:1.

Domácí za nepříznivého stavu rezignovali na mezihru a snažili se svého soka dostat pod tlak především dlouhými nákopy na útočníky, tichavská defenziva ovšem nadále pracovala spolehlivě. Největší příležitost měl na hlavě Vavřík, s jehož hlavičkou si ale Pikulík dokázal poradit.

V 86. minutě mohl zlomit odpor Jeseníku Dvořák, avšak sám před brankářem nezachoval klidnou hlavu a střelou z první těsně minul pravou tyč. Zahozená příležitost jej však příliš mrzet nemusela, neboť Tichavjané nejtěsnější náskok uhájili a do sezony tak vstoupili cenným vítězstvím.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Jeseník n.O., report
Zdroj: TJ Sokol Tichá