Pod vedením Miroslava Janáče nastoupila Tichá ke druhému utkání přípravy. Také v něm musela hodně improvizovat se sestavou, v níž chyběli například i oba úspěšní střelci z úvodního střetnutí na půdě FC Zubří, tedy Ondřej Švrček a Matěj Vaněk.

Po bouřce, jež se nad Tichou přehnala jen pár minut před utkáním, začali lépe domácí, kteří se již po dvanácti minutách hry dostali do vedení. Piskoř vystihl rozehrávku soupeře a milimetrovou kolmicí vyslal do sóla Houšťavu, který nic nevymýšlel a přesnou ranou k tyči otevřel skóre – 1:0.

Ostravice byla Tiché vyrovnaným soupeřem

Ostravice rozhodně nehrála druhé housle a párkrát ukázala, proč v uplynulém ročníku dokázala nasázet svým soupeřům úctyhodných 60 branek. Střelecké pokusy hostů ale tentokrát končily buď mimo, nebo v rukavicích připraveného brankáře Pikulíka.

Vedení Tichavjanů mohl hned ve dvou případech navýšit Šušla, ale jeho rána po centru Antoše byla zablokována a se střeleckým pokusem zpoza vápna si poradil hostující strážce, jenž uspěl rovněž proti Houšťavovi, kterého vybídl ke skórování Fojtík.

Krátce před přestávkou naopak mohli udeřit Ostravičtí, když využili nepřesné rozehrávky v defenzivě. Vyloženou šanci však dokázal Pikulík ve spolupráci s vracejícím se obráncem Švrčkem odvrátit na rohový kop. Poločas tak skončil nejtěsnějším vedením Tiché.

Závěrečný tlak hostů změnu skóre nepřinesl

Ta své vedení navýšila po čtvrthodině druhého dějství. Rohový kop vyboxoval gólman Ostravice pouze k Houšťavovi, jenž přistrčil míč Zdarsovi a ten jej bez zbytečného otálení napálil zpoza hranice velkého vápna přesně do odkrytého koutu branky – 2:0.

Na rozdíl tří branek mohl upravit Petřík, avšak hlavou jen těsně minul prostor mezi třemi tyčemi. Podobně si vedli také hosté, jejichž sražená rána olízla tyč tichavské svatyně. O další zajímavé příležitosti se připravili nepřesnou finální fází a nekvalitní koncovkou.

Závěrečná čtvrthodina střetnutí se nesla ve znamení mírné převahy Ostravice, ale slušně pracující tichavská defenziva odolávala. Když Pikulíka nepřekvapil dalekonosnou ranou ani tvůrce hry Stýskala, skončilo utkání dvoubrankovým vítězstvím Tichavjanů.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2015/16, Tichá, Ostravice
Zdroj: TJ Sokol Tichá