Do předposledního derby letošní sezony vstoupili lépe Tichavjané, kteří se po šesti minutách málem radovali z vedoucí branky. Po závaru před brankářem Sokolovským ale nejdříve neuspěl Fajčák a z následné dorážky se neprosadil ani důrazný obránce Sládeček.

Po čtvrthodině hry byly k vidění šance na obou stranách. Hosté se po jednom z řady rohů dostali k zakončení, jenže pokus z téměř nulového úhlu se odrazil od tyče pouze do zámezí. Na druhé straně se k zakončení dostal Fojtík, avšak míč z jeho kopačky našel jen přípraveného Sokolovského.

Domácí působili v prvním poločase značně nervózním dojmem a na rozdíl od předchozích dvou soubojů nedokázali kvalitně kombinovat. Naopak Vlčovice hrály s chutí a podruhé zahrozily ve 24. minutě, nicméně Světlík, jenž se bije o nejlepšího střelce soutěže, se nedokázal gólově prosadit.

Až v závěru poločasu pevné defenzivy povolily. Brankou ale neskončil slalom Fojtíka, ani příležitost Jalůvky, jenž ve skluzu poslal míč vysoko nad. Když ve 44. minutě trefil Martin Tománek z přímého kopu pouze tyč, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Také ve druhém poločase kralovaly defenzivy

Druhá část se nesla v duchu té první. Tichavjané sice zlepšili mezihru, ovšem na hrotu pracující Fajčák nedostával od svých spoluhráčů kvalitní přihrávky a domácí se tak do vyložených příležitostí vůbec nedostávali.

Hosté hrozili zejména ze standardních situací a rohů, avšak buď jejich centry odvracela defenziva Tiché nebo netrefovali prostor mezi třemi tyčemi. Pikulík musel ze hry čelit pouhým dvěma střeleckým pokusům, se kterými si dokázal bez výraznějších problémů poradit.

V samotném závěru zápasu mohly strhnout vedení na svou stranu oba celky! V 85. minutě pálil střídající Ondřej Švrček pouze do boční sítě a stejně si vedl i Světlík, jenž z boku postupoval sám na brankáře. Když domácí neudeřili ani z dobře zahraného rohu v poslední minutě, skončilo utkání 0:0.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2014/15, Tichá, Vlčovice/Mniší, report
Zdroj: TJ Sokol Tichá