Podzimní bitva v Kozlovicích nabídla skvělou podívanou a hned osm branek, když Tichavjané na půdě svého soupeře zvítězili před více než pěti sty diváky 6:2. Jarní odveta sice tolik vyložených příležitostí či branek nepřinesla, přesto diváky rozhodně nenudila.

Vstup do utkání patřil hostům, kteří si v úvodních jedenácti minutách vytvořili dvě solidní příležitosti. Tu první zlikvidoval po rohovém kopu brankář Pikulík, ve druhém případě už jej sice Harabiš obstřelil, ovšem trefil pouze vzdálenější tyč a k dorážce už se nedostal.

Tichavjané přišli o zraněného útočníka Švrčka

Tichavjané byli poměrně blízko gólu ve třech případech. Dvakrát nebezpečně zahrozili z rohových kopů, ve třetím případě byl ve vápně zastaven pronikající Ondřej Švrček. Zda se jednalo o pokutový kop, se nicméně aktéři ani přítomní diváci nedokázali jednoznačně shodnout.

Na celém souboji však byla nejhorší skutečnost, že pro tichavského forvarda tohle utkání předčasně skončilo a s přetrhanými vazy v rameni musel zamířit do nemocnice. Už nyní je tak jisté, že jej čeká vynucená pauza a v nejbližších dnech se na trávníku rozhodně neobjeví.

Největší příležitost prvního poločasu měli na svědomí hosté. Konkrétně Adam Fojtík, jenž dostal ideální pas před odkrytou svatyni, ale z malého vápna trefil pouze přesouvajícího se brankáře Pikulíka, který reflexivním zákrokem vyrazil jeho pokus na rohový kop.

Ani po změně stran se diváci branky nedočkali

Ve druhé části tempo mírně opadlo, přesto byla k vidění stále zajímavá bitva! V dresu Tiché hrozili zejména útočníci Tobola s Houšťavou, na opačné straně hřiště pracovala tichavská defenziva bezchybně a se střelami zpoza vápna si Pikulík dokázal bez výraznějších problémů poradit.

V závěrečné čtvrtině střetnutí byly oba týmy blízko vstřelené brance. Nejprve z dálky napřáhl Humpolec, jehož parádní střela jen těsně minula horní růžek za překvapeným Chlebkem. Na druhé straně pak Tichou zachránil Radim Švrček, jenž zastavil tvrdou ránu aktivního Adama Fojtíka.

V samotném závěru utkání mohl dvakrát udeřit Tobola, ale v obou případech nedokázal vměstnat míč mezi tři tyče. V nastavení postupoval po standardní situaci hostů na jediného obránce Houšťava, avšak byl faulován a z vyložené šance tak nakonec nic nebylo. Po podzimní přestřelce se tedy diváci tentokrát branky nedočkali.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2014/15, Tichá, Kozlovice, report
Zdroj: TJ Sokol Tichá