Úvodní desetiminutovka utkání patřila jednoznačně domácím, kteří byli od počátku aktivnějším a sebevědomějším celkem. Ze své velké převahy však nedokázali nic vytěžit, když jejich příležitosti končily buď nepřesnou finální přihrávkou, nebo nekvalitním zakončením.

V další fázi tlak Vlčovic ustal a utkání se odehrávalo zejména mezi oběma šestnáctkami. Jako blesk z čistého nebe proto přišla první branka zápasu, kterou měli na svědomí poměrně překvapivě hosté z Tiché.

Fojtík zahrával z úctivé vzdálenosti standardní situaci, na kterou si ideálně naběhl Petřík, jenž se ve vápně odpoutal od protihráčů a hlavou poslal míč za naprosto bezmocného brankáře - 0:1.

Ještě do přestávky však bylo srovnáno. Štěpják nejdříve včasným skluzem zabránil nebezpečnému centru před branku, nicméně z následného rohu již udeřilo. A byl to právě tichavský zadák, o kterého na přední tyči hlavičkující protihráč otřel svůj pokus. Pikulík na brankové čáře vyrazil tečovanou ránu pouze do Suchomela, jenž pokrýval první tyč, a od něj se míč odrazil právě do tyče a skončil pár centimetrů za brankovou čarou - 1:1.

Skvělý nástup Tiché ke gólu nevedl

Po změně stran se Tichavjané předvedli v daleko lepším světle a již během prvních pěti minut mohli zadělat na zisk všech bodů. Ve 47. minutě dosáhli hosté branky a zatímco se radovali z velmi důležitého gólu, zvedl pomezní rozhodčí nad hlavu praporek a hlavní arbitr Závodný tak gól na 1:2 odvolal!

O pouhou minutu později upaloval sám na brankáře Vlčovic Ondřej Švrček, ovšem do hry se opět vložil praporek pomezního a z vyložené šance tak nic nebylo. Ve třetím případě mohl skórovat Houšťava, jenž mohl dorazit balon za takřka bezmocného brankáře, ale ve vyložené příležitosti selhal a skóre se tak ani tentokrát neměnilo.

Tichavjané začínali mít ve vyrovnané partii postupně navrch, jenže zbrklost ve finální fázi a při zakončení je připravila o lepší výsledek. Když se neujaly ani střelecké pokusy Martina Tománka či Ondřeje Švrčka, přišlo varování.

Závěr patřil opět Vlčovicím

Domácí se dostali do brejku, po němž měl brankář Pikulík hodně práce, aby Petříkem sraženou střelu dokázal alespoň obličejem vyrazit na rohový kop! Právě z těchto stadardních situací byl domácí výběr nejnebezpečnější.

Po jednom z rohů se navíc Vlčovice radovaly ze druhé branky, avšak také v jejich případě to bylo předčasné. Soupeřem postrčený Radim Švrček srazil Pikulíka k zemi a zatímco hlavní arbitr branku nejdříve uznal, po nápovědě pomezního rozhodčího ji následně odvolal.

Definitivní rozuzlení tak přinesla 88. minuta. Souboj Petříka s protihráčem, na hranici pokutového území, posoudil Závodný jako faul a z následného přímého kopu Vlčovice rozhodly. Technickou střelu k tyči by zřejmě Pikulík bez problémů lapil, jenže od ve zdi stojícího Gilara míč změnil dráhu letu a zapadl přesně do opačného koutu branky - 2:1.

Než se domácí doradovali a prostřídali, naskočila na tabuli již 90. minuta a hostům tak nezbyl vůbec žádný čas na odpověď. Po zisku jedenácti bodů v předchozích pěti zápasech tak tentokrát vyšli svěřenci trenéra Koblovského bodově naprázdno.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, 2014/15, derby, Vlčovice, Tichá
Zdroj: TJ Sokol Tichá