Tichavští fotbalisté vstupovali do třetího derby sezony povzbuzeni o výhru v poháru a rovněž skalp vedoucího týmu z Jakubčovic. Úvod utkání přesto patřil domácím, kteří si v úvodní čtvrthodině vytvořili několik zajímavých příležitostí, avšak zradila je nepřesná koncovka.

Postupem času se do hry dostávala také Tichá, které navíc pomohla i vedoucí branka z kopačky Martina Tománka. Ten dostal přesný pas od Štěpjáka a ze strany postupoval sám na Chlebka. Hostující záložník nic nevymýšlel a tvrdou ranou domácího strážce doslova propálil – 0:1.

Poté ale přišla hororová dvouminutovka, při níž se Kozlovice dočkaly rychlého obratu! Branka na 1:1 vyvolala značné emoce, když jí předcházel jednoznačný ofsajd! Jan Harabiš této situace využil k samostatnému úniku, kličce a takřka z nulového úhlu poslal míč do odkryté klece.

Pokud v tomto případě mohli hostující hráči spílat rozhodčím, po rozehrávce mohli být naštvaní pouze na sebe. Po hrubé chybě v defenzivě se balon dostal až k nabíhajícímu Vaverkovi, jenž měl dostatek prostoru na to, aby chytrou střelou do vzdálenější šibenice poslal Kozlovice do vedení – 2:1.

K obratu zavelel Martin Tománek

Jenže Tichá přispěchala s bleskovou odpovědí. Ondřej Švrček byl ve vápně poslán k zemi a hosté dostali k dispozici pokutový kop. Toho se tichavští hráči dočkali po dlouhých 20 zápasech! Míč si vzal Martin Tománek a střelou k tyči srovnal na 2:2.

Závěr poločasu nabídl po jedné vyložené příležitosti na každé straně. Na jedné straně si Pikulík reflexivním zákrokem nohou poradil se samostatným únikem z úhlu, na opačné se poté hrdina úvodní části Martin Tománek postavil ke standartní situaci z 22 metrů a přesnou střelou přes zeď vrátil hostům vedení – 2:3.

Krátce po změně stran Tichá udeřila počtvrté. Po přímém kopu Štěpjáka přišel závar na malém vápně, míč se od tyčky odrazil před Ondřeje Švrčka a ten už měl snadnou úlohu – 2:4.

Výhru pojistili mladíci Houšťava s Bartoněm

Za tohoto stavu měli Kozlovičtí poslední nápor. Nejdříve se prezentovali nádhernou ranou do horního růžku, ale míč se od břevna odrazil zpět do hry. Levý růžek Pikulíkovy branky přitahoval míč ještě ve dvou případech. Nejprve hostující brankář vyrazil tvrdou ránu na rohový kop a jen o pár minut později vytahoval ze stejného růžku i přímý kop z přibližně dvaceti metrů.

Tichá tento nápor přežila a v samotném závěru přidala ještě dvě branky. Houšťava sice nejdříve dvakrát nechal vyniknout domácího gólmana, ale ve třetím případě posadil na zem hned trojici protihráčů a s klidem zasunul míč do branky – 2:5.

To ovšem ze strany s chutí hrající Tiché nebylo vše, neboť do střelecké listiny se zapsal také střídající obránce Bartoň. Ten se dostal sám před Chlebka a přesnou ranou uzavřel gólový účet tohoto divokého zápasu – 2:6.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, Kozlovice, Tichá, derby
Zdroj: TJ Sokol Tichá