Jedna velká katastrofa! Právě takto by se dal shrnout první poločas v podání fotbalistů Tiché. Hosté byli od počátku podstatně lepším týmem a již po čtyřech minutách se ujali vedení. Zbytečný faul na Šestáka znamenal stadartní situaci ze 17 metrů, kterou hosté nádhernou ranou do šibenice přetavili v první gól – 0:1.

Po osmnácti minutách domácí prohrávali o dva góly, když tichavská defenziva vyrobila další hrubku, po níž přišla nekompromisní rána pod horní tyč. Na tu si Pikulík sice sáhl, ale vytáhnou míč nad břevno již nedokázal – 0:2.

Více štěstí měl domácí gólman ve 20. a 24. minutě, kdy zlikvidoval dvě vyložené šance z pěti metrů. V obou případech se jednalo o zakončení hlavou. Nejdříve jej po centru ze strany nepřekonal střelou do protipohybu zcela osamocený Šesták, aby o chvíli později reflexivním zákrokem zlikvidoval na přední tyči prodloužený rohový kop.

Štěpják pálil do břevna, Suchomel do tyče

Tichavští sehráli opravdu mizernou první půli, přesto se několikrát dostali k zakončení. Střelu Martina Tománka vyrazil Zwinger do bezpečí, s dalekonosnými střelami Ondřeje Švrčka poté neměl výraznější problémy. Nejvíce se tak zapotil při šanci Štěpjáka, který ve 40. minutě orazítkoval břevno.

Po změně stran se obraz hry výrazně změnil. Hosté už nebyli tolik nebezpeční, naopak domácí se hnali za lepším výsledkem. Kontaktní trefu měl v 60. minutě na své kopačce Suchomel, avšak jeho ránu zastavila tyč.

Tichavští byli ve druhém poločase aktivnějším celkem, který soustavně bušil na "vrata" hostující defenzivy. Prorazit se je nakonec podařilo až v 74. minutě, kdy se po stadartní situaci dostal k dorážce Suchomel a tentokrát již nezaváhal – 1:2.

Závěrečný tlak vyrovnání nepřinesl

Domácí po této trefě ještě více přitlačili hosty před jejich branku, byl to však paradoxně Fulnek, kdo mohl skórovat. Tichavské ale po rychlém brejku zachránila tyč.

Hra se následně opět vrátila před hostující svatyni. Největší emoce přinesla 84. minuta, kdy po souboji tělo na tělo zahrál ve velkém vápně jeden z hostujících hráčů zkratovitě rukou. Místo pokutového kopu se ale kopalo proti brance Tiché pro údajný Suchomelův faul.

Nejblíže k vyrovnání byli svěřenci kouče Koblovského v 90. minutě, kdy si kapitán Petřík naskočil na centrovaný míč, ovšem ve vyložené šanci jej poslal hlavou těsně nad. Duel tak skončil nejtěsnější výhrou hostujícího celku.

Klíčová slova: sport, fotbal, Okresní pohár FAČR, finále, Tichá, Fulnek
Zdroj: TJ Sokol Tichá