Úvodní půle se domácímu týmu, který včera zkoušel hned čtyři mladé hráče z Frenštátu pod Radhoštěm a hráče na netradičních postech, vůbec nevydařila. V tropickém počasí domácí první část vyloženě odchodili a mohli být rádi, že s chutí hrající protivník vstřelil pouze jediný gól. Konkrétně se tak stalo v 11. minutě, kdy zaváhání v domácí defenzivě potrestal Třeštík. Hosté se tak ujali vedení – 0:1.

Svůj náskok mohli do přestávky ještě několikrát navýšit, avšak dvakrát byl proti brankář Pikulík a v několika dalších případech zamířil míč mimo tři tyče. Domácí hráči v prvním dějství nebyli vůbec nebezpeční a po zásluze proto odcházeli do kabin s jednogólovým mankem.

Ve druhé půli byla Tichá lepší, přesto opět inkasovala

Druhá půle pak nabídla lepší podívanou. Domácí byli podstatně více na balonu a začali svého soupeře přehrávat. Paradoxně ale mohlo udeřit na druhé straně, když parádní lob výtečně hrajícího Stýskaly vytáhl couvající Pikulík konečky prstů na břevno.

Blízko srovnání stavu byla Tichá po akci Radima Švrčka, který ale sám před brankářem volil přihrávku na nabíhajícího Hoffmanna. Aktivně hrajícímu Švrčkovi ale záměr vůbec nevyšel a z vyložené šance tak nic nebylo.

Udeřilo tak znovu na druhé straně, kdy se po sérii chyb dostal míč ke Slivoníkovi, jenž z pěti metrů poslal balon pohodlně k tyči a hosté rázem vedli o dvě branky – 0:2.

Drtivý závěr málem přinesl dokonalý obrat

Tichavští se vrátili do zápasu po dalším průniku. Tentokrát se v něm v 69. minutě ocitl Ondřej Švrček, jenž střelou na bližší tyč překonal hostujícího brankáře a dostal domácí na kontakt – 1:2.

Ihned po rozehrávce ovšem domácí výběr totálně zaspal a celou situaci řešil Petřík až faulem na hranici velkého vápna. Následný přímý kop olízl horní tyč.

Zaslouženého vyrovnání se Tichá dočkala v 75. minutě, kdy se za přetíženou hostující obranu dostal Houšťava, následně udělal kličku i brankáři a střelou z úhlu do prázdné branky srovnal na 2:2.

Totožnou akci předvedl v samotném závěru i Radim Švrček. Rovněž on se dostal před brankáře, kterého obešel, avšak z úhlu trefil pouze tyč. Střetnutí tedy nakonec skončilo zaslouženou remízou 2:2.

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, TJ Sokol Tichá, Sokol Ostravice, přátelské utkání
Zdroj: TJ Sokol Tichá