Tichavští fotbalisté neměli zrovna vydařený vstup do sezony a také z tohoto důvodu je tříbodový triumf proti do té doby neporaženým Jakubčovicím velmi cenný. Nutno však podotknout, že Koblovského družina má za sebou kompletní čelo tabulky! O další body se tedy bude rvát s týmy na své úrovni.

„S Jakubčovicemi jsme sehráli vyrovnanou partii a duel se fanouškům musel líbit. Hra měla poměrně slušné tempo a šance byly k vidění na obou stranách. Naštěstí jsme my proměnili aspoň jednu, zatímco soupeř vyšel poprvé v sezoně gólově naprázdno,“ uvedl tichavský trenér Petr Koblovský.

„Jsem rád, že jsme toto utkání dotáhli do vítězného konce, jelikož taková výhra se cení zlatem. Ovšem nesmíme usnout na vavřínech a dále sbírat body, neboť během sezony jsme jich zásluhou hrubých chyb či "vyšších sil" hodně ztratili,“ dodal Koblovský.

„Všichni věříme, že nám triumf v poháru a vítězství nad Jakubčovicemi dodají potřebné sebevědomí a co nejdříve se odpoutáme od spodních pozic vyrovnané tabulky,“ podotkl autor vítězné trefy Houšťava a poté dodal: „Doufám, že v neděli navážeme na poslední výsledky a opět vyhrajeme.“

Kozlovice doma jen jednou nebodovaly

Fotbalistům Kozlovic se v dosavadním průběhu soutěže opravdu nedaří, když v sedmi zápasech uhráli pouhé tři body za tři nerozhodné výsledky. Na vítězství tak čekají již od závěrečného kola loňského ročníku, kdy těsně zvítězili na půdě Hukvald, kterým tímto výsledkem "zajistili" sestup.

Tichavské ovšem nečeká snadný protivník. Kozlovice rozhodně nemají kádr, který by si zasloužil být na posledním místě. Domácí se ale trápí především v ofenzivě, když svým soupeřům nasázeli v sedmi zápasech pouhých pět branek. Sami jich přitom inkasovali hned čtrnáct.

Naposledy neuspěli svěřenci dua Radomír Chýlek - Jakub Harabiš na půdě nedalekých Bordovic, kde hostitelům podlehli 1:3. „Střetnutí nám vyhrála produktivita v zakončení,“ podotkl pro Novojičínský deník trenér vítězného týmu Jan Pítr. Ten si navíc pochvaloval nasazení svých svěřenců. „Proti Kozlovicím bylo vysoce nadprůměrné,“ dodal Pítr. Také z těchto slov je vidět, že Tichou rozhodně nečeká snadná bitva.

Jak si vedly týmy ve vzájemných utkáních?

Statistiky vzájemných zápasů od roku 2005 naleznete v samostatném článku (-ZDE-).

Jak si vedly oba týmy v minulém kole?

TJ SOKOL BORDOVICE – FC KOZLOVICE 3:1 (1:0)

 • Branky: 24. Raška, 60. Nárožný, 69. Petr z pen. – 77. Ermis. Rozhodčí: Sopoliga – Dytková, Dytko
 • Bordovice: Turoň – P. Kaša (Klos), Geryk, Kovařík, Vaněk – Raška, Židek, Petr, Rajnoch (Kvita) – Melčák, Nárožný (Křížek (Hieke)). Trenér: Jan Pítr.
 • Kozlovice: Chlebek – Žáček, Hruška, M. Bednář, Piskoř (80. Kocián) – Prudký, Vyvial (70. Holub), A. Fojtík, Ermis – Vaverka, Jan Harabiš (20. J. Fojtík (55. Najdek)). Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ TATRAN JAKUBČOVICE N.O. 1:0 (0:0)

 • Branka: 49. Houšťava. Rozhodčí: Brabec – Pala, Takáč.
 • Tichá: Pikulík – Štěpják, Petřík, Piskoř, R. Švrček – Suchomel, Fojtík (76. Bartoň), Humpolec, M. Tománek (52. Zdarsa) – O. Švrček (90. Vrána), Houšťava. Trenér: Petr Koblovský.
 • Jakubčovice: Buček – Pavelka (55. Dobeš), Dvořák, Sommer – Vavroš – Šaran (82. T. Murín), Šťastný, Molnár – Schreier – Ďurica, Pecka (75. Hnila). Trenér: Alois Tomeček.

Kompletní program 8. kola

 • (Sobota 04.10.2014, 15:30) Jakubčovice n.O. - Odry
 • (Sobota 04.10.2014, 15:30) Vlčovice-Mniší - Suchdol n.O.
 • (Neděle 05.10.2014, 15:30) Jeseník n.O. - Kopřivnice
 • (Neděle 05.10.2014, 15:30) Kateřinice - Starý Jičín
 • (Neděle 05.10.2014, 15:30) Kozlovice - Tichá
 • (Neděle 05.10.2014, 15:30) Jistebník n.O. - Bordovice
 • (Neděle 05.10.2014, 15:30) Libhošť - Spálov

Klíčová slova: sport, fotbal, 1.B třída, sk. D, Kozlovice, Tichá, 8. kolo
Zdroj: TJ Sokol Tichá