Tichavští za sebou mají vydařený týden, když v domácím prostředí porazili v semifinále poháru Libhošť (2:1) a v soutěži poté Spálov (4:0). První poločas přitom domácím příliš nevyšel, přesto jej po brance Štěpjáka vyhráli 1:0.

„Ve druhém dějství už jsme byli, troufám si tvrdit, lepším mužstvem. Soupeř především nakopával dlouhé míče, se kterými si z takových 70 % poradila naše defenziva. Zbytek patří brankáři Pikulíkovi, který nás celý zápas držel a nulu na svém kontě si tím pádem zasloužil,“ chválil své hráče Koblovský. (více o utkání -ZDE-)

Ten už se svými svěřenci vyhlíží finále poháru s Fulnekem a poté další důležité soutěžní střetnutí, v němž přivítají Odry. „Myslím, že už jsme se konečně zvedli, a to jak herně, tak psychicky. Nyní nás čeká zase pohár, kde bychom se chtěli porvat o kvalitní výsledek. V soutěži bychom poté chtěli navázat na důležité tři body se Spálovem.“

Ve stejném duchu hovořil rovněž brankář Vlastimil Pikulík, který v průběhu tohoto týdne očekává další dva náročné zápasy. „Víme, že nás ve finále poháru čeká výborný soupeř, jenž je na tom velmi dobře po technické stránce. Chytil se také v soutěži, kde naposledy zvítězil 8:1,“ podotkl na adresu středečního soupeře. Zároveň přiznal, že pohár sice chce se svým týmem vyhrát, avšak důležitější jsou soutěžní zápasy. (celý rozhovor -ZDE-)

Fulnek = slabší defenziva a parádní ofenziva

Fotbalisté Fulneku patří již tradičně k lepším týmům v Okresním přeboru a především v domácím prostředí jsou hrozbou pro každou defenzivu, což potvrdili rovněž na počátku letošní sezony, kdy ve dvou zápasech nastříleli už 11 branek. Hned osm jich nasázeli v sobotním utkání proti Štramberku, který rozdrtili 8:1.

V poháru fotbalisté Fulneku prozatím nezaváhali, když všechny souboje ovládli v řádné hrací době. Také zde potvrdili pověst ofenzivně laděného týmu, když ve třech zápasech skórovali desetkrát! V Tísku zvítězili 4:0, Spálov přestříleli 3:2 a ještě větší přestřelka na ně čekala v semifinálovém utkání v Bartošovicích, kde zvítězili 4:3.

Finále poháru se hraje na dva zápasy (doma – venku). Ve středu 10. září 2014 se hraje na půdě Tiché, odveta ve Fulneku je na programu o týden později, rovněž od 16:30.

Klíčová slova: sport, fotbal, Okresní pohár FAČR, finále, Tichá, Fulnek
Zdroj: TJ Sokol Tichá